Учасники_ці

A

Пьотр Армяновський

Як ми будемо пам’ятати?

Перформер, режисер і драматург.

Народився в Донецьку у 1985 році. 2014 року йому довелося покинути місто через російську окупацію. Відтоді він живе в Києві та працює переважно з документальним кіно і театром. Навчався в донецькому камерному театрі «Жуки», робив перформанси на Майдані, а згодом — фільми про український Схід та VR-проєкти.

Лауреат ІІ Бієнале молодого мистецтва, премії імені Андрія Матросова, учасник міжнародних кіно та театральних фестивалів. Співзасновник групи Pic Pic, яка створює аудіопрогулянки з сенсом. Автор освітнього проєкту про цифрові інструменти в мистецтві «Digital Presence».

armianovski.info

Б

Ася Баздирєва

Неземні кольори

Дослідниця візуальної культури, серед інтересів якої — середовищна гуманітаристика, медіатеорія та феміністська епістемологія.

Народилася у Світлодарську в 1986 році. З 2018 року Ася працювала над Geocinema — серією кінематографічних епізодів, що досліджували інфраструктури виробництва зображень та даних про Землю. Ася вивчала аналітичну хімію в Національному університеті Тараса Шевченка та історію мистецтв у Міському університеті Нью-Йорка.

Була стипендіаткою програми Фулбрайта (2015–2017) та програми Digital Earth (2018–2019). Під час ескалації російсько-української війни Ася Баздирєва була в Києві та Кременчуці, звідки тривалий час писала публічні щоденники та нотатки.

Катя Бучацька

Йде запис

Художниця. Народилася в 1987 році у Києві. У своїх практиках Катя працює з темою часу, використовує методи археології медіа та застосовує тактику м’якого втручання в середовище (галерейного, музейного чи природного простору). Вона працює з різними медіа: інсталяція, живопис, скульптура, фотографія. Навчалась в École Nationale Supérieure d’Art de Dijon, у 2015 закінчила Національну академію мистецтв та архітектури в Києві, майстерню монументального живопису. Катя входить до складу ініціативної групи зі збереження фотоспадщини Параски Плитки-Горицвіт. Починаючи з 2016 року, працює з людьми з особливостями ментального розвитку у «Майстерні Можливостей».

instagram

Д

Оксана Довгополова

Співзасновниця та кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, членкиня Memory Studies Association. З 2014 року брала участь у діалогових ініціативах в Одесі, запустила майданчик публічної історії Hubs of History. З 2018 як кураторка співпрацює з Одеським національним художнім музеєм, Музеєм сучасного мистецтва Одеси, Муніципальним музеєм особистих колекцій імені О. В. Блещунова, галереєю The Naked Room, фондом ІЗОЛЯЦІЯ тощо.

linktr.ee

І

Максим Іванов

Заховані звуки

Флейтист, композитор і диригент. Народився у місті Кривий Ріг у 2001 році. Зараз навчається в Дніпропетровській музичній академії, працює викладачем у музичній школі. Його композиторська діяльність пов'язана насамперед із сучасною академічною музикою і реалізується в камерно-інструментальних жанрах. У своїй роботі Максим порушує тему людської самотності в суспільстві, деструкції та пошуку сенсу в дрібницях. Його твори виконуються в Україні та багатьох країнах Європи відомими ансамблями та солістами.

instagram

К

Віктор Константінов

Осіння екскурсія

Музикант-самоук, який працює під псевдонімом Polje. Народився в Одесі в 1997 році. Для створення музики він використовує грувбокс, семплер, синтезатори, гітару, кларнет, вокал, філд-рекординги та програмне забезпечення Ableton. У травні 2022 року на лейблі «система | system» вийшов дебютний лонгплей Віктора «Kombinezon», а у вересні він запустив власний лейбл звукозапису «Liky Pid Nohamy».

linktr.ee

Р

Андрій Рачинський

Даніїл Ревковський

Степ Мікі Маусів. Архіви

Творчий дует митців, які працюють на перетині різних форматів художніх практик: інсталяції, реенектменту, відео, роботи з архівами, що формують дослідження колективного портрету індустріальних ландшафтів України. Андрій і Даніїл народилися в Харкові в 1990-му та 1993 роках відповідно. Закінчили Харківську державну академію дизайну і мистецтв, спеціальність «Графічний дизайн». З 2012 року займаються мистецькими дослідженнями колективної пам’яті. Номінанти премії PinchukArtCentre 2018-го, 2020-го та 2022 років, володарі премії глядацьких симпатій в рамках премії 2020 року за проєкт «Бешкетники». У 2022 році їхній фільм «Охорона праці на Дніпропетровщині» було показано на Марсельскому кінофестивалі.

Наталка Ревко

Незалежна кураторка та дослідниця сучасного мистецтва, голова ГО «Слушні речі». У рамках роботи громадської організації провела низку освітніх та виставкових проєктів, серед яких лабораторія звуку в Ботанічному саду та дослідження приватних досвідів і памʼяті про 1990-ті роки. Серед нещодавніх проєктів — кураторство виставки «Я можу говорити тільки про війну / я можу говорити не тільки про війну» в Центрі сучасного мистецтва Laznia (Польща, Гданськ), та співавторство з Кендіс Фрізен у проєкті «Її правий рік коротший за лівий» в Galerie im Turm (Берлін, Німеччина). Випускниця Українського католицького університету. Працювала архівісткою в Музеї сучасного мистецтва Одеси, де фокусувалася на дослідженні мистецьких спільнот та практик 1980-х та 1990-х років.

instagram

С

Катерина Семенюк

Співзасновниця та кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, культурна менеджерка, кураторка виставкових та освітніх проєктів. З 2010 року працює у сфері культури та колективної пам’яті. Була керівницею артцентру «Я Галерея» у Дніпрі (2010–2017) та міждисциплінарного фестивалю «Жовтень у Жовтні» в Житомирі (2018). Організаторка художніх виставок, конференцій, воркшопів, фестивалів в Україні, Польщі, Німеччині, Великій Британії, Бельгії. Співпрацювала з Дніпровським художнім музеєм, Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Д. І. Яворницького, Ґете-Інститутом, MitOst, The World Heritage Visitor Centre Regensburg, Laznia Center for Contemporary Art та іншими.

Іван Скорина

Час копати

Електронний музикант. Народився в Києві в 1995 році. Його музика первинно зумовлена інтересом до постклабу, індастріалу, нойзу та інших форм експериментування в сучасній музиці останніх десятиліть. Дебютний концептуальний мініальбом Івана «damage» вийшов на чеському лейблі «Gin&Platonic» у 2019 році.

Ф

Борис Філоненко

Незалежний куратор, арткритик, автор коміксів, головний редактор видавництва IST Publishing (Харків–Київ–Хмельницький). Співкуратор Українського павільйону на 59-й Венеційській бієнале (Венеція, 2022), Другої бієнале молодого мистецтва (Харків, 2019), виставок «Шлях Енея. Художники сьогодення сам-на-сам з минулим» (Харків, 2019) та «Тіні забутих предків» (Київ, Львів, 2016). Співавтор графічної новели «У м'яті» разом із Данилом Штангеєвим і Антоном Резніковим. У 2017–2021 роках — викладач і куратор гуманітарного блоку бакалаврської програми Харківської школи архітектури.

щ

Ксенія Щербакова

Відстань=шлях=зв’язок

Мультимедійна художниця, перукарка, дизайнерка одягу та музикантка. Народилася в Києві в 1999 році. Зараз Ксенія працює над чотирма основними проєктами: спільна студія вимушених переселенців «ОСРЗ-4» у Львові, перформативна перукарня «райський рай», треш-ательє «circulation of infernation», а також новий музичний проєкт — vixiii. До широкомасштабного вторгнення Ксенія жила в Одесі та була частиною спільноти митців, які працювали на колишньому Одеському судноремонтному заводі на березі моря. Самостійно навчалася перукарському мистецтву та шиттю одягу.

Я

Мисткиня, музикантка та музична журналістка. Народилася в Донецьку в 1997 році. Вона є співзасновницею мікролейблу «Nava Records» та учасницею кількох гуртів — DIY-постпанк-мінімал-сінт Dahau Holidays та експериментального індастріал-проєкту «Климентово поле». Нині Ксенія мешкає в Ужгороді. Це місто стало прихистком для неї вже вдруге: у 2014 вона переїхала сюди з рідного Донецька, а в 2022 — з Одеси. Її основна діяльність — це створення експериментальної музики та саундарту, центральними темами яких є відчуженість, внутрішня міграція та рефлексії щодо досвіду дитинства в індустріальному регіоні. Разом з іншими музикантами-переселенцями вона створює аудіовізуальне шоу «Стереоміф».